Gaziantep Turları

GaziantepTürkiye’nin en eski kentlerinden biri. Hala özgünlüğünü koruyabilen tarihi mekanları ve muazzam bir yemek kültürüyle son yıllarda turistlerin gözdesi haline gelmiş görülesi bir şehir. Göç dalgasıyla birlikte toplumsal dokusu hızla değişmiş olsa da güneydoğunun en modern şehri olma özelliğini koruyan, girişimci ruha sahip dinamik bir şehir.

Kurtuluş Savaşında Fransızlara direnirken neredeyse açlıktan kırılan Antep, bugün mükemmel mutfak kültürüyle Türkiye’de gastronomi şehri dendiğinde akla ilk gelen şehirlerden biri. Yiyecek lokması olmadan savaşan bu şehre bugün sadece yemek yemek için bile gidilir. Bir çok yemeğin en güzelini Gaziantep’te yiyebilirsiniz. Şehre gitmeden önce diyetteyim modundan çıkmanız şart!

Gaziantep, tarihi sokak ve çarşıları, barındırdığı dünyanın da sayılı müzelerinden Zeugma Mozaik Müzesi, antik kentleri ve ören yerleri, kiliseleri ve tarihi dokuları, yaylaları ve mesire yerleri ile gezmekle bitirilecek bir şehir değil. Hele ki enfes mutfağının tadını bir kez aldığınızda, meftunu olacak kadar seveceğiniz bu güzel şehirde bir turizm merkezinde olması gereken her şeyin fazlası var.

Gaziantep Turları cazip fiyatlarla seni bekliyor!  Nevali Turizm güvencesiyle profesyonel tur liderleri eşliğinde unutulmaz biGaziantep Turları için yerini hemen ayırt!


Whatsapp Destek

Nevali Turizm

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?